SMS žinutė

Asmenys, dėl kažkokių aplinkybių (pvz., dėl klausos ar kalbos negalios, šalia esančio užpuoliko ir pan.) negalintys kalbėti ir išsikviesti skubiosios pagalbos tarnybų skambindami telefono numeriu 112, gali rašyti ir siųsti SMS žinutę.

Žinutė turėtų būti rašoma lietuvių kalba, bet be diakritinių ženklų (t. y. be raidžių su nosinėmis, varnelėmis ar brūkšneliais). Joje reikia pateikti išsamią informaciją: nurodyti savo vardą ir pavardę, tikslų vietos adresą (savivaldybė, seniūnija, miestas ar kaimas, gatvės pavadinimas, namo ir buto numeris) ir kas atsitiko.

SMS žinutės pavyzdys:

Jei informacija bus neišsami, Bendrojo pagalbos centro pareigūnai turės ją tikslinti, tęsti susirašinėjimą ir reagavimas į pagalbos prašymą gali užtrukti. Todėl asmenims, kurie turi negalią, dažnai susiduria su smurtu ar atsiduria kitose situacijose, kai negali kviesti pagalbos telefonu, rekomenduojama iš anksto susikurti SMS pranešimo šabloną su galimu pagalbos prašymo turiniu.

Vis dėlto, jei tik yra galimybė, reiktų ne rašyti, o skambinti numeriu 112: skambutis padės sulaukti pagalbos greičiau, nes yra daug greitesnis komunikacijos būdas nei rašymas.